Sevilen Birini Kaybetmek-1

Acım ne zaman son bulacak ?

On beş yaşındaki Chad Rogers hayatında hiç bu kadar büyük bir acı çekmemişti. Aniden küçük kardeşinin ölümü ve annesi ile en yakın arkadaşı Rob’ın ölümcül yaralarıyla baş etmek zorunda kaldı. En sevdiği insanlar ölünce, yaşamaya devam etmek için biryol bulması gerekiyordu. Ama nasıl?

Siz de Chad gibi en sevdiği insanların ani kaybıyla karşı karşıya kalan birilerini tanıyor musunuz? Yardım etmek için ne söyleyebilir ya da ne yapabilirsiniz? Şu anda en çok neye ihtiyacı var? Bu kriz zamanında belki de daha önce hiç olmadığı kadar bir arkadaşa, yani “her zaman seven bir dosta, sıkıntılı günde yanında olan bir kardeşe” ihtiyaç duyuyor (Özdeyişler 17:17).

Ed Stevvart ve Josh McDowell, gerçeği tam olarak yansıtan hikâyeler aracılığıyla, böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlarınızın yapabilecekleriyle ilgili çok faydalı ve uygulanabilir Kutsal Kitap öğretileri sunuyor. Bu kitapla, cesaret bulmaları ve bulundukları umutsuz durumdan kurtulmaları için onlara nasıl yardım edeceğinizi öğreneceksiniz. Elinizdeki kitap öncelikle sizin okumanız, daha sonra da arkadaşınıza vermeniz için tasarlanmıştır.

Eğer siz de böyle acı bir kayıp verdiyseniz, gelecek günlerde nelerle karşı karşıya kalacağınızı bu kitap aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Daha da önemlisi, nasıl gerçek bir teselli, destek ve cesaret kaynağı olacağınızı keşfedebilirsiniz.

 

İsa Mesih Seni SEVİYOR

Sana olan sevgisinden ötürü, günahlarına karşılık Kendi canını çarmıhta kurban sunusu olarak sunduğunu biliyor muydun! Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?

EnSon Epizotlar

Marangozdan da Öte-6

ÖLÜ BİR MESİH NE İŞE YARAR? Aslına bakılırsa birçok insan iyi nedenler uğruna canını...