Marangozdan da Öte-1

Yakın zamanda, Los Angeles’te bazı kişilerle konuşuyordum. Onlara, “Sizce, İsa Mesih kimdir?” diye sordum. Mesih İsa’nın büyük bir din önderi olduğu yanıtını verdiler. Bu konuda onlarla aynı fikirdeydim. İsa Mesih büyük bir din önderiydi. Ama yalnızca bu kadarla kalmıyordu.
İnsanlar çağlar boyunca “İsa Mesih kimdir?” sorusu üzerinde ayrılıklara düşmüşlerdir. Oysa bir kişi hakkında bu kadar çelişkiye ne gerek vardır? Neden “İsa” ismi diğer tüm din önderlerinin isimlerinden daha fazla rahatsızlık yaratır? Neden insanlarla Tanrı hakkında sakin sakin konuşursunuz da söz Mesih İsa’ya gelince sohbet bitiverir? Nedir insanları bu denli rahatsız eden? Londra’daki bir taksiciye Mesih İsa’dan söz etmiştim. Adam hemen sözümü kesip şöyle dedi: “Din konusunda, özellikle İsa Mesih hakkında tartışmaktan hoşlanmam.”
Mesih İsa’nın diğer din önderlerinden farkı nedir? Buda’nın, Konfiçyus’un isimleri neden insanları rahatsız etmez? Çünkü bu kişiler Tanrı olduklarını iddia etmemişlerdir. Oysa Mesih İsa,kendisinin Tanrı olduğunu öne sürmüştür. İsa’yı diğer önderlerden farklı kılan işte budur. Mesih İsa’yı tanıyan insanların, O’nun ne büyük iddialarda bulunduğunu fark etmeleri uzun sürmez. İsa Mesih kendisinin bir peygamberden ya da öğretmenden daha büyük olduğunu iddia etmiştir. Açık bir şekilde Tanrı olduğunu öne sürmüştür. Kendisini Tanrı’yla tek aracı, günahların bağışlanması için tek kaynak, kurtuluşun tek yolu olarak göstermiştir.

İsa Mesih Seni SEVİYOR

Sana olan sevgisinden ötürü, günahlarına karşılık Kendi canını çarmıhta kurban sunusu olarak sunduğunu biliyor muydun! Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?

EnSon Epizotlar

Diriliş Gerçeği-8

O YAŞAMIMI DEĞİŞTİRDİ “Diriliş ve yaşam Ben'im. Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır.Yaşayan...