İstenmeyen Gebelik-2

Hamileliğinizi çevreleyen zorlukların içinde bile iyi bir şeyler vardır. Tanrı’nın size olan sevgisi değişmedi. Tanrı’nın söylediği şu sözler sizin için de geçerlidir: “Seni sonsuz bir sevgiyle sevdim” (Yeremya 31:3). Ayrıca Mezmur yazarlarının Tanrı hakkında söyledikleri bugün de doğrudur: “RAB’be şükredin, çünkü O iyidir, sevgisi sonsuzdur” (Mezmur 107:1).

Tanrı bugün sizi hamile kalmadan önceki kadar çok seviyor. Tanrı kötü olan durumunuzu iyiye çevirecek. Romalılar 8:28 ayeti Stephanie’nin cesaret kaynağı olmuştu, sizin için de olabilir: “Tanrı’nın kendisini sevenlerle, amacı uyarınca çağrılmış olanlarla birlikte her durumda iyilik için etkin olduğunu biliriz.” Bu durumunuza Tanrı sebep olmamıştır, ama O çok sevecen ve çok güçlü olduğu için size, bebeğinize ve ailenize iyilik getirir

Zaman, acınızı iyileştirmeye yardım edecek. Şu anda duyduğunuz üzüntü ve hayal kırıklığı
sonsuza kadar sürmeyecek. Size ne kadar kötü görünürse görünsün bu durumunuz zamanla iyileşecek. Mezmur 30:5’te şöyle yazılıdır:
“Gözyaşlarınız belki bir gece akar, ama sabahla sevinç doğar.” Bir gün –belki de çok yakın
bir zamanda– acınız sona erecek.

Dua ile Tanrı’ya yönelerek ve O’nun tesellisine sığınarak acınızı hafifletmeye başlayabilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi aşağıdakine benzer bir duayla Tanrı’ya iletebilirsiniz.

Tanrım, sözlerin, kırılan kalpleri iyileştirip yaraları sardığını söylüyor, şu anda buna ihtiyacım var. Şu anda … hissediyorum. Ayrıca Kutsal Kitap da, derdimiz olduğunda
bizi teselli ettiğini söylüyor. Şu anda beni teselli etmene ihtiyacım var…Sözlerin, tüm endişelerimi sana getirmemi bildiriyor, çünkü sen beni umursuyorsun. Bunu yapabilir miyim bilmiyorum, ama deneyeceğim. Bir sürü endişem var, aklımda da yığınla soru… Bütün bunları sana getirmem, onlarla ilgilenmen, yükümü taşıman ve bu sorunları aşarken sana güvenmem için bana yardım et. Benim için canını veren Mesih İsa’nın adıyla bana yardım et lütfen. Amin.

İsa Mesih Seni SEVİYOR

Sana olan sevgisinden ötürü, günahlarına karşılık Kendi canını çarmıhta kurban sunusu olarak sunduğunu biliyor muydun! Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?

EnSon Epizotlar

Marangozdan da Öte-5

BİR YALAN UĞRUNA KİM ÖLEBİLİR? Mesih inancına yapılan en büyük saldırılarda sık sık göz...