Geçmişteki Cinsel Tacizler-2

On dört yaşındaki Ann Cassidy’nin artık içinde taşıyamadığı bir sırrı vardı! Kabuslarını, geçmişte yaşadıklarını ve içindeki duyguları biriyle paylaşması gerekiyordu. Ann geçmişte yaşadığı cinsel tacizpodi biriyle paylaştığı anda sanki sırtından büyük bir yük kalktı. Fakat ilk aşamadan sonra yaşaması gereken başka duygular vardı. Bu yüzden de korkmaya başlamıştı.

Siz de, geçmişte yaşadığı cinsel tacizi size anlatıp bu yükten kurtulmak isteyen birilerini tanıyor musunuz? Yardım etmek için ne söyleyebilir ya da ne yapabilirsiniz? Şu anda en çok neye ihtiyacı var? Bu kriz zamanında belki de daha önce hiç olmadığı kadar bir arkadaşa, yani “her zaman seven bir dosta, sıkıntılı günde yanında olan bir kardeşe” ihtiyaç duyuyor (Özdeyişler 17:17).

Ed Stevvart ve Josh McDovvell, gerçeği tam olarak yansıtan hikâyeler aracılığıyla, geçmişte cinsel tacize maruz kalan arkadaşlarınızın yapabilecekleriyle ilgili çok faydalı ve uygulanabilir Kutsal Kitap öğretileri sunuyor. Bu kitapla, cesaret bulmaları ve bulundukları umutsuz durumdan kurtulmaları için onlara nasıl yardım edeceğinizi öğreneceksiniz. Elinizdeki kitap öncelikle sizin okumanız, daha sonra da arkadaşınıza vermeniz için tasarlanmıştır.

Geçmişte yaşadığınız cinsel tacizler sizin de aklınızdan çıkmıyorsa, bu yükten nasıl kurtulacağınızı elinizdeki kitap aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Daha da önemlisi, hem Tann için, hem etrafınızda bulunan insanlar için ve hem de özellikle size bu kitabı veren kişi için ne kadar önemli olduğunuzu keşfedebilirsiniz.

İsa Mesih Seni SEVİYOR

Sana olan sevgisinden ötürü, günahlarına karşılık Kendi canını çarmıhta kurban sunusu olarak sunduğunu biliyor muydun! Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?

EnSon Epizotlar

Marangozdan da Öte-5

BİR YALAN UĞRUNA KİM ÖLEBİLİR? Mesih inancına yapılan en büyük saldırılarda sık sık göz...