Diriliş Gerçeği-8

O YAŞAMIMI DEĞİŞTİRDİ
“Diriliş ve yaşam Ben’im. Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır.Yaşayan ve bana iman eden asla ölmeyecek.” İsa Mesih
“İsa Mesih, insanlığı hiç bir zaman son üç ya da dört kuşaktaki kadar bu kadar yaygın ve bu kadar derin bir şekilde etkilememişti. O’nun aracılığıyla milyonlarca kişi değişti ve O’nun örneğini gösterdiği türde bir yaşam yaşamaya başladı… Devamındaki sonuçları ölçtüğümüzde, Mesih İsa’nın doğumu, yaşamı, ölümü ve dirilişi insanoğlunun tarihindeki en önemli olaylardır. Etkisi göz önüne alındığında, İsa Mesih insanlık tarihinin merkezindedir.” Kenneth Scott Latourette Tarihçi
İKİNCİ DERECEDEN KANIT 6 – Yaşamımı Değiştirdi
Sunmayı istediğim ikinci dereceden kanıtın sonuncusu ise başımdan geçenlerle ilgilidir. İsa Mesih’in ölümden dirildiği ve bugün yaşadığı hakkında canlı bir tanık olduğuma inanıyorum. Birinci bölümde, dirilişi ve Hristiyanlığı entelektüel olarak çürütmeyi nasıl kafama koyduğumu anlattım. Kanıtları topladıktan sonra (bazıları bu kitapta paylaşılmıştır) iddialarımın tutunamayacağını anladım. İsa Mesih’in kendi kimliğiyle ilgili iddialarının doğruluğunu ve Tanrı’nın Oğlu olduğu gerçeğini kabul etmek zorunda kaldım.
Bir uyuşmazlık gelişti
Her şeye rağmen, o zamanlarda bir sürü sorunum vardı. Aklım bana bütün bunların doğru olduğunu söylüyordu, ama iradem beni başka bir yere çekiyordu. Hristiyan olmanın daha çok bir benlik kırma deneyimi olduğunu keşfettim.
İsa Mesih kendisine güvenmem için irademe doğrudan meydan okudu. O’nun davetini kendi sözleriyle açıklamama izin verin: “İşte kapıda durmuş, kapıyı çalıyorum. Biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim; ben onunla, o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz.”
O’nun suyun üzerinde yürümesi veya suyu şaraba dönüştürmesi beni ilgilenmiyordu.Bir parti bozguncusunun yaşamımı ele geçirmesini istemiyordum. İyi bir zamanı mahvetmek için daha hızlı bir yol düşünemiyordum.
Sonunda öyle bir noktaya geldim ki, aklım bana Hristiyanlığın gerçek olduğunu söylerken, iradem “kabul etme” diyordu. Ne zaman o hevesli Hristiyanların çevresinde olsam, çatışma tekrar başlıyordu. Eğer bir kere mutsuzken, mutlu insanların etrafında bulunduysanız, sizi nasıl rahatsız ettiklerini anlayabilirsiniz. Onların mutluluğu beni öyle bir duruma sokmuştu ki, öğrenci birliği toplantılarında kalkıp koşarak uzaklaşmak geliyordu içimden.
Artık öyle bir noktaya gelmiştim ki, yatağa gece onda giriyordum ve sabah dörtlere kadar uyuyamıyordum. Ya İsa’yı kafamdan atmalıydım ya da delirecektim!

 

İsa Mesih Seni SEVİYOR

Sana olan sevgisinden ötürü, günahlarına karşılık Kendi canını çarmıhta kurban sunusu olarak sunduğunu biliyor muydun! Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?

EnSon Epizotlar

Marangozdan da Öte-6

ÖLÜ BİR MESİH NE İŞE YARAR? Aslına bakılırsa birçok insan iyi nedenler uğruna canını...