Diriliş Gerçeği-1

“Yaşamım boyunca pek sorunum olmadı. Birçok basari ve dost edinme ayrıcalığım oldu.
Birçok kere evlenip eşten eşe, evden eve dolaştım. Dünyanın en güzel ülkelerini gezdim.
Fakat yaşamımın 24 saatini dolduracak nedenler bulmak artık beni tatmin etmiyor.”
(İntihar Notu) Ralph Barton Amerikalı Ünlü Karikatürist
Amerika’nın hangi üniversitesinde olursa olsun, şu üç soruyu sorduğumda devamlı olarak derin bir sessizlikle karşılaşıyorum: “Kimsiniz?” “Hangi sebepten dolayı yeryüzünde bulunuyorsunuz?”  “Nereye gidiyorsunuz?”

ARAYIŞ BAŞLIYOR

Üniversite öğrencisiyken bu soruları cevaplandıramadım. Belki siz de  cevaplandıramayabilirsiniz. Fakat ben bu sorulara cevap bulmak istedim. Herkes gibi ben de
yaşamın anlamını bulmak istiyordum. Mutlu olmak istiyordum. Yeryüzündeki en mutlu birey durumuna gelmek istiyordum. Eğer benim mutluluğum başkasının mutluluğuna engel olmuyorsa bunda yanlış bir şey olamazdı.
Mutluluk
Kısa bir süre önce California eyaletinin New Port şehrinde bir arkadaşımla motosiklet sürüyorduk. Sohbet ediyor, gülüyor ve iyi bir zaman geçiriyorduk. Yaşamı severim. Doktorum da bu yüzden ileride ülser olmayacağımı söylüyor. Çok gülerim ve insanlara düşündüklerimi doğrudan söylerim.
Motosikleti sürerken, yeni bir araba içerisindeki iki kadın bizi 10 km kadar izledikten sonra, bize: “Nasıl oluyor da bu kadar çok mutlu olabiliyorsunuz?” dedikten sonra gaza basıp geçip gittiler. Neden bu kadar mutlu olduğumuzu söylemeye bile fırsat bulamadık. Aslında bu sorunun cevabı çok basit: Mutlu olmak istiyorum ve mutluluğun kaynağının ne olduğunu artık biliyorum.
Özgürlük
Her şeyden önce özgür olmak istiyorum. Yeryüzündeki en özgür kişilerden biri olmak istiyorum. Benim için özgürlük, her istediğimi yapmak değil (bunu herkes yapabilir),ne yapmam gerektiğini bilme gücüne sahip olmaktır. Bu tanıma göre birçok kişi özgür değildir. Ne yapmaları gerektiğini bilmelerine rağmen, yapmaları gerekeni yapacak güçten mahrum olurlar. Bu durum bir çeşit tutsaklıktır. Üniversite öğrencisiyken ben de bir tutsaktım.

 

İsa Mesih Seni SEVİYOR

Sana olan sevgisinden ötürü, günahlarına karşılık Kendi canını çarmıhta kurban sunusu olarak sunduğunu biliyor muydun! Bunun hakkında daha fazla öğrenmek ister misin ?

EnSon Epizotlar

Marangozdan da Öte-6

ÖLÜ BİR MESİH NE İŞE YARAR? Aslına bakılırsa birçok insan iyi nedenler uğruna canını...